×
 • Lajme
 • Lajme

  Grabovci mbledhë nënshkrimet për Thaçin

  Insajderi
  24 February 2016 - 14:34
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Adem Grabovci, shef i grupit parlamentarë të PDK-së, ka nisur të mbledhë nënshkrimet për të thirrur seancën e jashtëzakonshme për zgjedhjen e presidentit.

  Ai është duke kërkuar nga deputetët që të firmosin kërkesën për të thirrur seancën për zgjedhjen e Thaçit në krye të shtetit.

  Grabovci ka qenë i paçashëm në telefonë për të komunikuar. Por një zyrtar i lartë i PDK-së konfirmoi për Insajderin se tashmë ka nisur mbledhja e nënshkrimeve.

  Kryesia e Kuvendit, bazuar në rregulloren e punës, mund të thërret mbledhje të jashtëzakonshme për të shqyrtuar çështje të ngutshme dhe për këtë kërkohet nënshkrimi i 40 deputetëve.

  (Insajderi.com)

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark