×
 • Lajme
 • Lajme

  Grafitet që pyesin Thaçin

  Insajderi
  14 February 2016 - 13:26

  Pas Skenderajt, Drenasit, tani grafitet me pyetje kundër Hashim Thaçit vazhdojnë serinë në qytetin e Mitrovicës.

  hashim

  Hashim pse e ndave Mitrovicën”, “Hashim tradhtari”, “Hashim spiuni francez”. Këto janë grafitet e reja të vendosura në qytetin e ndarë të Mitrovicës.

  hashim2

  I janë dedikuar kandidatit për President të Kosovës, Hashim Thaçit, i cili aktualisht mbanë pozitën e Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Punëve të Jashtme. Autorët e këtyre grafiteve vazhdojnë të mbeten anonim derisa shkrime të tilla nëpër mure fillimisht kishin nisur të shkruheshin në Prishtinë e pastaj edhe në qytete tjera.

  hashim4

  Udhëheqësin e PDK-së, nëpërmes këtyre grafiteve e kanë pyetur se pse e ndave Mitrovicën.

  “Hashim… pse e ndave Mitrovicën”, “Hashim, spuni francez”, Hashim tradhtari”, shkruhet me të gjelbër, në qytetin e Mitrovicës.

   

   

   

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark