×
 • Sport
 • Euro 2024

  Granit Xhaka, lojëtari më i mirë i ndeshjes Zvicër – Hungari

  Insajderi
  15 June 2024 - 17:23
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kombëtarja e Zvicrës ka shënuar fitore të madhe në ndeshjen e parë të Euro 2024, pasi mposhti 3:1 Hungarinë.

  Një paraqitje fantastike zhvilloi mesfushori shqiptar, Granit Xhaka.

  Xhaka u shpall si lojëtari më i mirë i ndrshjes. 

  Ai bëri 99 prekje të topit, më së shumti se të gjithë lojtarët në fushë.

  Ai poashtu kishte statistika tjera të mira duke përfshi këtu pasimet, që nga 88 bëri 79 të sakta dhe shanset e krijuara që ishin katër.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark