×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Grenell shkon në Mitrovicën e Veriut të takohet me Listën Serbe

  Insajderi
  22 June 2023 - 16:58

  Ish i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradi, Richard Grenell, ka vizituar sot Mitrovicën e Veriut, ku ka takuar përfaqësuesit e serbëve nga Kosova.

  Takimi filloi rreth orës 16:00, raporton Kosovo-Online, përcjell Gazeta Insajderi.

  Në këtë takim kanë marrë pjesë kryesia e Listës Serbe, përfshirë Goran Rakiq dhe Igor Simiq.

  Sipas Listës Serbe, takimi me Grenelin nuk ishte paralajmëruar më herët për “çështje sigurie”.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  01 March 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark