×
 • Sport
 • Sport

  Hadërgjonaj lojtari më i mirë i ndeshjes Konyaspor-Alanyaspor, shënoi gol

  Insajderi
  20 April 2024 - 21:40
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Konyaspor-Alanyaspor u përballën këtë të shtunë në kuadër të raundit të 33-të të Super Ligës turke, sfidë që u mbyll me rezultatin 0-2.

  Protagonist absolut i këtij takimi ishte mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës, Florent Hadërgjonaj, i cili fitoi “derbin” ndaj Cikalleshit dhe Ethemit.

  Hadërgjonaj zhbllokoi sfidën në minutën e 45+1’ dhe i dha avantazhin ekipit të Alanyaspor, teksa ishte lojtari më në formë i këtij takimi, që në fund u mbyll me dy gola.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark