×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj: I pakuptimtë arrestimi i anëtarëve të Vetëvendosjes

  Insajderi
  16 February 2016 - 11:23
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ramush Haradinaj, kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka bërë homazhe tek shtatorja e Zahir Pajazitit në sheshin që mban emrin e tij në Prishtinë.

  Ai këtë e ka bërë vetëm një ditë para protestës së nesërme, ndërsa më herët sot gjatë ditës ka qenë në Prekaz për të bërë homazhe tek varret e familjes Jashari.

  “Jemi këtu për të nderuar heronjtë e popullit tonë në prag të kësaj feste.  Kemi vizitu në Prekaz, tash tek Zahiri Pajaziti dhe më pas te varri i Presidentit Rugova,” ka thënë Haradinaj.

  Ai po ashtu ka folur edhe për arrestimët e orëve të fundit nga ana e Policisë së Kosovës ndaj anëtareve të Lëvizjes Vetëvendosje.

  “E pakuptimtë arrestimi në prag të protestës se nëse mendoj që është ne koincidencë e qëllimshme”, ka thënë ai./Insajderi

   

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark