×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj: Peticioni kundër ambasadorit Delawie është i pavlerë

  Insajderi
  20 February 2016 - 15:40

  Ramush Haradinaj, kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka reaguar sot rreth një peticioni që kërkon largimin e Ambasadorit amerikan Greg Dealwie nga Kosova.

  Haradinaj e ka quajtur këtë peticion si të pavlerë dhe kundër Kosovës.

  “Për mua personalisht dhe AAK-në, i ashtuquajturi peticion për largimin e Ambasadorit Amerikan nga Kosova është jokredibil dhe i pavlerë”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e tij në Facebook.

  “Veprimet e tilla nuk janë të orientuara vetëm kundër Ambasadorit Amerikan dhe SHBA-ve por edhe kundër vetë Kosovës dhe shqiptarëve”.

  Një peticion i tillë, që po qarkullon në rrjete sociale, duke se është nxitur pas kritikave që ambasadori Delawie i bëri dje tri partive opozitare pas hedhjes së gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës.

  Në ndërkohë, deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Bardhyl Meta, akuzoi pikërisht partitë opozitare se “indirekt përmes një personi special” kanë iniciuar këtë peticion./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark