×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj: Vendimi për themelimin e Ushtrisë, trashëgimi e brezit të UÇK-së

  Insajderi
  12 June 2024 - 16:44
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova duhet të angazhohet për anëtarësim në NATO.

  Haradinaj e quan trashëgimi të brezit të UÇK-së vendimin për themelimin e Ushtrisë.

  “Vendimin për themelimin e Ushtrisë së Kosovës e konsideroj trashëgimi të brezit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Tani duhet të angazhohemi për anëtarësim në NATO. Djemtë e vajzat më të mirë janë në Ushtrinë dhe Policinë tonë.

  Më bëtë krenar!”, ka thënë Haradinaj.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark