×
Aktuale

Haxhiu i PDK-së prezanton gjendjen në shëndetësi: Kjo qeveri do mbahet mend për premtime të kota

Insajderi
03 February 2024 - 16:12
Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar se në Komisionin Parlamentar për Shëndetësi ka prezantuar gjendjen e rëndë të shëndetësisë.

Ai ka shkruar se këtu ka prezantuar problemet reale me të cilat po përballen pacientët dhe profesionistët shëndetësot dhe dështimin e Qeverisë në sektorin e shëndetësisë.

“Për tri vite të Qeverisë Kurti, Projektliigji për Shëndetësi dhe Projektligji për Sigurimet shëndetësore kanë qenë në agjendë legjislative dhe plane të punës së KPSHM, në: Dhjetor 2021, Tetor 2022, Qershor 2023, dhe ende janë të pa miratuara në qeveri, por sërish të planifikuara për Qershor 2024! Kjo qeveri do të mbahet mend për premtime të kota, fjalë shumë e punë pak”, ka shkruar ai.

OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark