×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Hollande: Assadi po vret popullin e tij me ndihmën e Rusisë

  Insajderi
  12 February 2016 - 11:21

  Presidenti i Francës François Hollande, i ka bërë thirrje Rusisë të ndalë aktivitetin e saj në Siri dhe shtoi se Assadi duhet të largohet nga pushteti.

  Presidenti i Francës François Hollande, i ka bërë thirrje Rusisë të ndalë aktivitetin e saj në Siri, trasmeton aa

  ”I bëj thirrje Rusisë ti japë fund aktiviteteve të saj në Siri. Sepse mijëra njerëz atje po lënë shtëpitë e tyre për shkak të bombardimeve”, është shprehur Hollande.

  Më tutje ai ka thënë se Assadi duhet ta lërë drejtimin e vendit dhe se ai është duke vrarë popullin e tij me ndihmën e Rusisë.

  ”Duhet bërë çdo gjë që Asad të lërë drejtimin e vendit. Assadi po vret popullin e tij me ndihmën e Rusisë”, ka thënë presidenti francez.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark