×
 • Biznes
 • Biznes / Teknologji

  iPhone 7, më i hollë se 6-a

  Insajderi
  04 March 2016 - 08:19
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Telefoni i ardhshëm iPhone i gjigantit teknologjik Apple do të jetë i hollë aq sa edhe pajisja tjetër e kësaj kompanie, iPod Touch.

  Faqet e specializuara teknologjike raportuan se iPhone 7 do të jetë 1 milimetër më i hollë se paraardhësi i tij, iPhone 6S. Ky telefon pritet të dalë në shitje në muajin shtator të këtij viti.

  iPhone i parë i Apple që u prezantua në vitin 2007 ishte 12.3 mm i hollë, krahasuar me atë aktual, iPhone 6 i cili është 6.9 mm më i hollë.

  Megjithatë, pajisjet shumë të holla mund të jenë lehtë të thyeshme dhe iPhone 6 Plus, për shembull, u kritikua se harkohej në xhepin e përdoruesit për shkak se ishte shumë i hollë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark