×
 • Lajme
 • Lajme

  Isa Mustafa citon Ibrahim Rugovën për të vlerësuar ndihmën amerikane

  Insajderi
  20 February 2016 - 10:08

  Kryeministri Isa Mustafa, ka postuar një fotografi me presidentin e ndjerë, Ibrahim Rugova për të dërguar mesazh se cfarë kontributi kanë dhënë Shtetet e Bashkuara të Amerikës për Kosovën.

  Fotografia është bërë në vitin 1998, në Washington.

  “E takova Presidentin Rugova, i cili ishte atje për takime të nivelit më lartë dhe në bisedë e sipër më tha: ‘Amerikanët janë miqtë tanë, shpresat i kemi te ta. Lirinë tonë dhe shtetin tonë mund ta bëjmë vetëm me përkrahjen e tyre’”, ka thënë Mustafa në një postim në Facebook.

  “Doli ashtu si e tha Rugova, SHBA-të na ndihmuan të lirohemi nga pushtimi, dhuna e represioni serb, të ndërtojmë shtetin e pavarur, ta njeh pavarësinë tonë numri më i madh i vendeve anekënd globit”, ka shtuar më pas ai.

  Sipas Mustafës, Rugova kishte besim të pakufi në SHBA.

  “Ky ishte besimi i qytetarëve të Kosovës që ai i përfaqësonte, dhe sot ky besim është i palëkundur”./Insajderi.com

  rugova

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark