×
 • Lajme
 • Lajme

  Ish-presidenti Sejdiu: Thaçi nuk e ka shpallur pavarësinë e Kosovës

  Insajderi
  13 February 2016 - 20:32

  Ish-presidenti i Kosovës dhe i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka thënë se Hashim Thaçi nuk e ka shpallur pavarësinë e Kosovës.

  Sipas tij, ai vetëm e ka lexuar deklaratën e Kuvendit të Kosovës.

  “Unë e kam thanë edhe e them edhe tash, Kryeministri nuk e ka bërë shpalljen, ka lexuar e përbashkët të Kuvendit të Kosovës dhe kjo duhet të jetë e qartë për të gjithë njerëzit e Kosovës dhe të gjithë njerëzit që duan të shkruajnë historinë reale të vendit,” ka thënë Sejdiu në një intervistë në RTV 21.

  Për më tepër, Sejdiu ka thënë se kjo e drejtë i ka takuar kryetarit të kuvendit.

  “I ka takuar do të thoja në esencë Kryetarit të Kuvendit që ta bëjë, sepse janë përfaqësuesit e popullit, fundja ne edhe këtë formulë e kemi gjetë”, ka shtuar ai./Insajderi

   

   

   

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark