×
 • Lajme
 • Lajme

  Jahjaga: Qytetarët janë të bashkuar për t’i refuzuar përçarjet e kësaj klase politike

  Insajderi
  17 February 2016 - 08:54

  Presidentja Atifete Jahjaga dhe kryeministri Mustafa organizuar mbrëmë pritjen zyrtare me rastin e tetë vjetorit të shpalljes së pavarësisë.

  Ndonëse opozitarët nuk pranuan të marrin pjesë ishte Jahjaga që me deklaratat e saj kritikoi veprimet e qeveritarëve.

  Jahjaga tha se Kosova ende ka shumë për ndërtuar sistem të mirë të drejtësisë , mirëqenie për qytetarët e saj e punë për të arsimuar gjeneratat e ardhshme.

  “…punë për t’i thënë jo korrupsionit që po monopolizon fuqinë në duart e një pakice që ia mohon qytetarit të Kosovës të drejtën e barabartë për të konkurruar, punuar dhe për të krijuar mirëqenie”, ka thënë presidentja Jahjaga.

  Presidentja ka shtuar se Kosova nuk është e asnjë lideri politik dhe i takon qytetarëve,

  “U takon qytetarëve të saj, të cilët sot janë më të bashkuar se kurrë për t’i refuzuar përçarjet dhe ndasitë e kësaj klase politike, për të kërkuar llogaridhënie, për të këmbëngulur për rend dhe ligj, për t’i dhënë fund degradimit moral dhe korrupsionit”,ka thënë Jahjaga.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark