×
 • Sport
 • Sport

  “Jam boss, jam mbret, jam babë për futboll”

  Insajderi
  15 June 2024 - 20:21
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Trajneri, Ismet Munishi përveç punës që bënë si trajner njihet edhe për deklaratat e tij interesante që bëjnë shumë bujë në publik.

  Mbrëmë ai dhe menaxheri i Kombëtares së Kosovës, Bajram Shala, ishin të ftuar në një emision televiziv.

  “Mollë sherri” për nisjen e debatit mes dyshes ishte deklarata e Gjimshitit gjatë ditës së djeshme, i cili tregohej i matur dhe respektonte Italinë në maksimum.

  Për këtë, Munishi iu drejtua Shalës: “Këqyre Bajram, qeshtu duhet me kanë i matur në deklarata, jo me pas gabim e skandale aty”.

  Menjëherë ia ktheu Shala, duke i thënë se “pse po me fut në debat këtu?”

  Munishi vazhdoi duke e ‘ngacmuar’ e duke i thënë se ti je drejtor i kombëtares e jo i Llamkosit.

  Ismeti nuk u ndal dhe vazhdoi t’ia kujtojë se ai është një legjendë e madhe e futbollit kosovar.

  “Unë jam legjendë e futbollit kosovar, jam mbret, jam boss dhe jam babë!”, tha Munishi.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark