×
 • Lajme
 • Insajderi Video
 • Sport
 • Insajderi Video

  “Ka hangër veç…”, Brenda qebaptorës në të cilin është aksionar Vedat Muriqi. Kishte punuar aty si kamarier para se të bëhej futbollist

  Insajderi
  01 May 2024 - 14:37
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Qebaptorja ‘Bahtjari’ në Prizren është vendi ku ka punuar futbollisti i njohur kosovar Vedat Muriqi.

  Muriqi ka punuar në biznesin e familjes së tij përpara se të bëhej futbollist, në të atë kohë ai merrej vetëm me stërvitje.

  Biznesi i familjes së Muriqit është hapur që nga viti 1994.

  Por edhe sot e kësaj dite ky biznes po vazhdon punën dhe Muriqi është ende aksionar në të.

  Se si ka qenë Muriqi si fëmij dhe çfarë jete ka pasur ai do ta mësoni në vijm nga një rrëfim i xhaxhait të tij:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark