×
 • Lajme
 • Lajme

  Kadri Veseli viziton Adem Demaçin për ditëlindje

  Insajderi
  27 February 2016 - 14:59
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar sot Adem Demaçin në shtëpinë e tij për t’i uruar ditëlindjen e 80-të.

  Ai në këtë vizitë ka qenë i shoqëruar nga bashkëshortja e tij.

  Përmes një postimi në Facebook, Veseli ka falënderuar edhe të gjithë ata që u organizuan dje për të shënuar ditëlindjen e tij.

  “Falënderoj Këshillin organizativ të Akademisë solemne, Shoqatën e të burgosurve politik, Hidajet Hysenin, Selatin Novosellën që me bashkëpunëtorët e mijë organizuan festimin madhështor të 80-vjetorit të lindjes së Bacës Adem,” ka shkruar ai.

  Ai po ashtu ka falëndëruar kompozitorin Valton Beqirin dhe drejtuesin e Filarmonisë së Kosovës, Baki Jasharin, të cilët sic i kanë kompozuar një këngë Demacit./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  24 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark