×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Kamionë me mjete të blinduara luftarake futen në Kosovë nën përcjelljen e KFOR-it

  Insajderi
  28 February 2024 - 19:21
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Mjete të rënda ushtarake të ngarkuara në kamionë nën përcjelljen e misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë, KFOR, janë parë teksa kanë hyrë brenda territorit të Republikës së Kosovës.

  Gazeta Insajderi ka siguruar pamje nga Prizreni, saktësisht rruga e Kukësit, duke u transportuar këto mjete.

  Para dhe pas këtyre kamionëve të mëdhenj të ngarkuar me mjete ushtarake qëndrojnë vetura të KFOR-it.

  KFOR nuk ka dhënë ndonjë njoftim zyrtar lidhur me këto pajisje luftarake.

  Shtete anëtarë të NATO-s, që nga sulmi terrorist në Banjskë, kanë shtuar prezencën e tyre në Kosovë.

  Edhe krerët institucionalë kanë bërë të ditur se autoritetet e sigurisë së Kosovës në bashkëpunim me KFOR-in po mbikëqyrin zonën e veriut. /Insajderi.org/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark