×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Kaos në Majorka/ Vendasit duan qetësi, largojnë turistët nga plazhet

  Insajderi
  18 June 2024 - 14:20
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Skena të pabesueshme janë raportuar në Majorka, Spanjë, pasi vendasit kanë dëbuar turistët nga plazhet në një përpjekje për të ‘shijuar’ vendin e tyre.

  Në një video shihet një grua e ulur, ndërsa një vendas u bërtiste turistëve që të largohen.

  Një tjetër banor, me flokë të gjata dhe tatuazhe, shihet duke u shpjeguar pushuesve të pakënaqur se “turistët kanë pushtuar plazhin”, përpara se t’ua bëjë me shenjë që të largohen.

  Protestuesit brohoritën dhe u tallën ndërsa vizitorët largoheshin nga plazhi. Protestuesit e tjerë u panë duke mbajtur pankarta me shkrimin “Kujdes, ne jemi të zemëruar”.

  Më shumë se 200 aktivistë zbritën në Caló des Moro,  një vend i preferuar i influencuesve dhe turistëve për të larguar turistët.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark