×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Katër të vdekur nga rrëzimi i një aeroplani në Mianmar

  Insajderi
  10 February 2016 - 13:23
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Katër anëtarë të personelit ushtarak kanë mbetur të vdekur pas rrëzimit të një aeroplani të vogël ushtarak jo shumë kohë pasi është ngritur.

  Aeroplani është rrëzuar në kryeqytetin e Mianmarit në Naypyidaë të Mërkurën, duke lënë katër të vdekur dhe një të lënduar rëndë, raporton AFP

  Sipas medieve lokale bëhet e ditur që aeroplani është ngritur me qëllim të nisjes së një patrulle rutinore dhe është rrëzuar në afërsi të aeroportit.

  Ndërkaq, një zyrtar i aeroportit që e ka parë ngjarjen tregon se aeroplani është kapluar nga flakët menjëherë pas fluturimit, raporton Insajderi

  Edhe pse në këtë vend informacionet për rrëzimin e aeroplanëve nuk vijnë shpesh, kohëve të fundit kanë ndodhur disa të tilla.

  Në qershor të vitit të kaluar, një Air Bagan ATR 72 i cili transportonte 49 pasagjerë rrëshqiti nga pista pas aterrimit për shkak të shiut të madh në Aeroportin Ndërkombëtar të Yangon./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Botë
  13 June 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark