×
 • Sport
 • Euro 2024

  Këta janë gjyqtarët e ndeshjes Shqipëri – Kroaci

  Insajderi
  18 June 2024 - 13:26
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Shqipëria do të luajë të mërkurën ndaj Kroacisë ndeshjen e dytë në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” në stadiumin “Volksparkstadion” të  Hamburgut, duke nisur nga ora 15:00.

  Sfida e dytë e kuqezinjve në Europian do të gjykohet nga një trupë gjyqtarësh francezë.

  Kryesori i këtij takimi do të jetë François Letexier, teksa asistentët e tij do të jenë Cyril Mugnier dhe Mehdi Rahmouni.

  Në rolin e gjyqtarit të katërt në këtë ndeshje është emëruar Sandro Schärer.

  Ndërsa, Willy Delajod do t’i vijë në ndihmë arbitrit kryesor François Letexier nga dhoma e VAR-it.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark