×
 • Lajme
 • Lajme

  Koleksioni i Valdrin Sahitit në Javën e Modës Shqiptare në New York

  Insajderi
  27 February 2016 - 13:39
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Dizejnatori Valdrin Sahiti, do t’i paraqes koleksionin e tij në Javën e Modës Shqiptare në New York.

  Sipas Albanian Fashion Agency, Sahiti do ta prezantoj koleksionin e fundit modern dhe klasik të veshjeve dhe fustaneve për tregun evropian dhe amerikan.

  “Stilistët e famshëm shqiptarë do nxjerrin në pah karakterin e tyre shqiptar në veshjet që do prezantohen në natën e Albanian Fashion Show në Amerikë. Valdrin Sahiti është ndër dizajnerët më të mirë shqiptar i cili do sjellë veshje tepër elegante tek Java e Modës Shqiptare në New York”, ka thënë themeluesja e Agjencisë së Modës në New York, Mrika Krasniqi.

  Modelet të cilat do të prezantojnë veshjet e Valdrin Sahitit do të grymosën nga grimerja e njohur në Kosovë, Sellma Kasumoviq.

  Java e Modës Shqiptare në New York do të mbahet nga data 25-30 mars në New York./Insajderi.com

   

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark