×
 • Lajme
 • Hulumtime
 • Hulumtime/Analiza / Hulumtime

  Kontrata u nënshkrua dy vjet më parë, por rrugët e Mushtishtit mbeten ende të pashtruara

  Insajderi
  30 June 2023 - 14:46

  Pagesa për tu asfaltuar disa rrugë në fshatin Mushtisht të Suharekës është bërë në vitin 2021, po edhe pas afro dy vitesh në ato rrugë nuk kanë nisur punimet.

  Komuna e Suharekës me datë 27 tetor 2021 ka nënshkruar kontratë me operatorin ekonomik “H SEFERI SH.P.K.” për ndërtimin e rrugëve lokale në Mushtisht: Sadri Shasha, Sadik Sejda, Haki Sokoli, Ali R Bytyqi, Minatori, Jemin Jemini dhe Bajram Kurti.

  Vlera e kësaj kontrate ishte 22 mijë e 245 euro.

  Por, edhe pas kaq muajsh rrugët Haki Sokoli, Ali R Bytyqi, Minatori nuk janë shtuar fare, anipse pagesat u janë bërë operatorit ekonomik.

  Siç shihet nga fotografitë e bëra dje në terren, rrugët janë të paasfaltuara.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  25 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark