×
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Kosova mposhtet nga Azerbajxhani

  Insajderi
  25 February 2024 - 13:25
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Kosova ka pësuar disfatë nga Azerbejxhani në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve të parakualifikimeve të Botërorit 2027.

  ‘Dardanët’ u mposhtën me rezultat 87-77, me çerekun e fundit i cili ishte determinues për përcaktimin e fituesit.

  Në tre çerekët e parë rezultati ishte thuajse i barabartë (19-19, 24-25, 16-16), deri ai i fundit ishte fatal për basketbollistët kosovarë, me mysafirët që e fituan çerekun e fundit 28-17, duke fituar në fund ndeshjen me epërsinë e 10 pikëve.

  Ndeshjet e radhës parakualifikuese “Dardanët” do t’i zhvillojnë në nëntor, në udhëtim ndaj Zvicrës dhe Irlandës. 

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark