×
 • Sport
 • Sport

  Kosova në basket bie për dy pozita në renditje të FIBA-s

  Insajderi
  01 March 2024 - 17:44
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka rënë për dy pozita në FIBA.

  Në ranglistën e re që ka publikuar FIBA të premten, Dardanët renditen në vendin e 79-të nga pozita e 77-të, në të cilën ishin më parë.

  Kosova luajti dy ndeshje gjatë muajit shkurt, të parën e fitoi në Prishtinë ndaj Irlandës, ndërsa në tjetrën pësoi humbje në udhëtim te Azerbajxhani.

  Ndërkohë, në vendin e parë në renditje vazhdon të mbetet SHBA-ja, teksa në pozitën e dytë Spanja dhe në të tretën Gjermania.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark