×
 • Lajme
 • Lajme

  Kosovari kapet duke kontrabanduar mallra ilegale në Maqedoninë e Veriut

  Insajderi
  04 April 2024 - 11:28
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  39 vjeçari nga Kosova është kapur duke kontrabanduar me mallra në Maqedoninë e Veriut.

  Rastin e ka njoftuar Ministria e Punëve të Brendshme.

  “Me datë 04.03.2024 në ora 23:40 në fshatin Straçin të Kratovës, pas informimit të mëparshëm se është duke bërë kontrabandë dhe në vijim të masave të marra, zyrtarë policorë e kanë ndaluar R.Sh (39) nga Kosova”.

  Gjatë kontrollit në veturën “Volkswagen Passat” me targa të Kosovës, të cilën ai e drejtonte, është gjetur dhe sekuestruar një sasi e madhe mallrash të ndryshëm të akcizës, për të cilat nuk ka pasur asnjë dokumentacion dhe as nuk ka paguar detyrime doganore.

  Malli dhe vetura janë konfiskuar dhe i janë dorëzuar zyrtarëve policorë nga SPB Kumanovë për procedurë të mëtutjeshme.

  Pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngritet kallëzimi përkatës”, thuhet në njoftimin e MPB-së

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark