×
 • Lajme
 • Lajme

  Krasniqi: Opozita duhet të krijojë programin e vet qeverisës

  Insajderi
  09 March 2016 - 10:16
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Jakup Krasniqi, ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe njëherësh kryetar i Këshillit Kombëtarë të Nismës për Kosovën, ka thënë se “është momenti i fundit që Opozita e Bashkuar të shkoj drejt krijimit të një Deklarate Programore të përbashkët për veprim të koordinuar, të saktësuar qartë e pa ekuivokë”.

  Pas kësaj, sipas tij, këto parti duhet të punojnë në krijimin e një programi qeverisës dhe të gjitha këto do të ndihmonin që këto parti të fitojnë besimin e qytetarëve për të qeverisur me vendin.

  “Qytetari ynë donë të shoh ndryshim esencial me pozitën (koalicionin qeverisës) e/i cila nuk ka ide sesi qeveriset vendi, pasi fjalët boshe, pa përmbajtje e mashtrimet e vazhdueshme i kanë dalë ‘mbi kapuç’”, ka thënë ai në një shkrim të publikuar të mërkurën.

  “Kështu si jemi, ndonëse jemi mjaftë mirë (si opozitë), nuk besoj që mund t’i bëjmë hapat e duhur për ndryshime që i kërkon vendi dhe qytetari ynë”./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark