×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Krasniqi publikon fjalimin e tij nga Kuvendi: Kryeministër, çu shkojmë në veri. Priju njerëzve!

  Insajderi
  04 June 2023 - 18:25

  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka kërkuar kryeministrin Albin Kurti të shkojnë në veri dhe të vizitojnë kryetarët e rinj të komunave.

  Kjo thirrje e Krasniqit vjen përmes një video të publikuar në rrjetin social në Facebook nga vetë kryetari i PDK-së.

  “Kryeministër, çu shkojmë në veri. Priju njerëzve!Kryeministër, leji fjalët e çu shkojmë në veri. Lej, mos u lidh mbas Izmirit, Ilirit, Lulzimit e Erdenin. Hajde qu skojmë në veri. Kryeministër je, priju njerëzve. Pse po i shtin ata me zor atje me rreziku jetën e vet. Hajde ti rrezikoje i pari e unë pas teje i dyti. Çu sot, pasdite, në mbrëmje, nesër, pasnesër, kur të duash”, ka thënë Krasniqi.

  Ndryshe, tensionet janë kthyer në pjesën veriore të Kosovës, pas zgjedhjeve lokale të 23 prillit për katër kryetarët e komunave në veri të vendit, të cilat i fituan kandidatët shqiptarë nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark