×
 • Sport
 • Sport

  Kroatët në top formë, mposhtin Portugalinë

  Insajderi
  08 June 2024 - 21:37
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kroacia ka fituar me rezultatin 1-2 miqësoren përballë Portugalisë dhe bëhet gati për të shkuar drejt Gjermanisë, për Europianin e futbollit.

  Kroatët janë në Grupin B të këtij kompeticioni bashkë me Shqipërinë, Italinë dhe Spanjën.

  Modric e nisi ndeshjen nga minuta e parë dhe zhbllokoi duelin duke u treguar i saktë nga penalltia. Në pjesën e dytë ishte Diego Jota që barazoi sfidën, para se Budimir të shënonte golin e dytë për ballkanasit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark