×
 • Lajme
 • Lajme

  Kryeministri ka vendosur të flas me fakte

  Insajderi
  22 May 2016 - 20:51
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryeministri Isa Mustafa ka vendosur një infografikë nëpërmjet së cilës ka paraqitur disa fakte rreth rritjes së pensioneve.

  Madje ka premtuar se kështu do të bëjë çdo javë. Por këtë javë është fokusuar në rritjen e pensioneve.

  “Deri në fund të vitit 2015, kjo kategori e pensionistëve kontributdhënës kanë marrë pension mujor prej vetëm 140 Euro. Ne morëm vendim që këto kategori të marrin pension nga 158 Euro për ata me shkollim të ulët, 172 Euro ata me shkollim të mesëm, 186 Euro me shkollim të lartë dhe 230 Euro me shkollim Universitar”, ka shkruar

  rritja

  Sipas tij, qeveria e Kosovës është e përkushtuar në hapjen e vendeve te reja të punës për të rinjtë, por do të angazhohet edhe për përmirësimin e mëtejmë të tretmanit dhe kushteve të jetesës për të moshuarit./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  24 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark