×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Kryeministri Kurti në Austri, pritet me nderime shtetërore nga kancelari Nehammer

  Insajderi
  12 January 2023 - 13:04

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pritur me ceremoni shtetërore nga kancelari federal austriak, Karl Nehammer.

  Pas takimit, i pari i Qeverisë së Kosovës dhe kancelari austriak do të mbajnë një konferencë për media në orën 13:30.

  Kurti, gjatë vizitës në Vjenë, do të mbajë edhe një fjalim, i ftuar nga Instituti Austriak për Politikë Evropiane dhe të Sigurisë dhe Akademia Diplomatike e Vjenës.

  Ai do ta flasë për “Kosovën, Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimin Evropian”.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark