×
 • Lajme
 • Lajme

  Kryeministri Mustafa uron mësuesit për 7 mars

  Insajderi
  07 March 2016 - 09:47
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryeministri i Kosovës ka uruar mësimdhënësit për Ditën e Mësuesit.

  “Mësues të dashur, juve që për shumë gjenerata kishit dhe keni për mision shpërndarjen e mësimit dhe dijes, sot në përvjetorin e themelimit të shkollës së parë shqipe, ju uroj 7 Marsin Ditën e Mësuesit!”, ka shkruar Mustafa në llogarinë e tij në Facebook.

  Dita e mësuesit është festë që i kushtohet mësimdhënëseve dhë shënohet për nderë të hapjes së shkollës së parë shqipe në vitin 1887 në Korçë./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark