×
 • Lajme
 • Lajme

  Kryeministri zgjedhë muzeun në vend të familjes Jashari

  Insajderi
  06 March 2016 - 12:31
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Isa Mustafa, kryeministër i vendit është i vetmi lider politik i Kosovës që pas homazheve tek kompleksi memorial në Prekaz nuk e ka vizituar familjen Jashari, siç kanë bërë të gjithë liderët, përfshirë edhe ata opozitar.

  Nuk dihet arsyeja e mos takimit të kryeministrit me familjen Jashari, por siç raporton Kosovapress, kryeministri në vend të vizitës tek familja ka vizituar Muzeun e kompleksit memorial.

  Pas homazheve, Mustafa citohet të ketë se këtë ditë “po kujtohen veprimet ushtarake të serbëve që bënë ndaj popullit shqiptar dhe po kujtojnë edhe sakrificën dhe veprën e familjes Jashari dhe trimave të cilët do të jenë pjesë e veçantë e historisë, e cila do të përshkruaj viktimizimin dhe sakrificën e shqiptarëve”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark