×
Video

Ku ndodhin më së shumti tërmete?- flet sizmologu shqiptar

Insajderi
09 February 2023 - 21:24
Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

Sizmologu i njohur shqiptar, Sazan Guri ka treguar për zonat më të rrezikuara nga tërmetet në Evropë.

Ai tha ka treguar se përpos Turqisë kush rrezikon të preket më shumë nga tërmetet.

Guri ka rrëfyer edhe për kafshët që e ndjejnë tërmetin së pari por edhe për mënyrat e mbrojtjes nga lëvizja e pllakave tektonike.

Këto dhe shumë informacione të tjera mund t’i ndiqni në intervistën e realizuar nga Insajderi:

OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark