×
 • Lajme
 • Lajme

  Kuçi: Së shpejti do të kemi Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë

  Insajderi
  02 February 2016 - 14:33

  Ministri i Drejtësisë Hajredin Kuçi ka marre pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Qendrës së Paraburgimit në Gjilan, të cilën e ka konsideruar si një nga objektet më ta mira në aspektin e infrastrukturës dhe përmbushjes së kushteve për të drejtat e të burgosurve.

  “Qëllimi nuk është që të popullojmë këtë Qendër Paraburgimi, suksesi më i madh do të ishte që të kemi sa më pak njerëz të dënuar , por nëse një gjë e tillë ndodh, ne garantojmë se do të bëhet trajtimi adekuat i tyre në kushte më të mira për rend dhe ligj sipas standardeve ndërkombëtare” tha Ministri Kuçi.

  Nga Gjilani, Ministri Kuçi u zotua se së shpejti edhe Prishtina do  bëhet me një qendër të paraburgimit.

  Në këtë ceremoni ishin të pranishëm edhe Ministri i Administratës Publike, Mahir Yağcɪlar, Kryetari I komunës se Gjilanit Lutfi Haziri , Drejtori I Qendrës së Paraburgimit në Gjilan Shefki sylejmani dhe  përfaqsuesit e tjerë të institucioneve vendore dhe ndërkombëtare./Insajderi

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark