×
 • Sport
 • Sport

  Kundërshtarët e Shqipërisë në superformë, Spanja e “shkatërron” Irlandën e Veriut

  Insajderi
  08 June 2024 - 23:40
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kombëtarja e Spanjës ka shënuar fitore me rezultatin e thellë 5:1 ndaj Irlandës së Veriut në ndeshjen e fundit para Euro 2024.

  Golat për kombëtaren spanjolle i shënuan: Pedri (2), Alvaro Morata, Ruiz dhe Oyarzabal.

  Golin e vetëm për kombëtaren mysafire e shënoi Ballard në minutën e dytë të ndeshjes.

  Kujtojmë që ky ishte testi i fundit i trajnerit de la Fuente para ndeshjeve të Euro 2024, ku Spanja është në grup me Shqipërinë, Italinë dhe Kroacinë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark