×
 • Sport
 • Euro 2024

  Kush ishte më i miri, kush më i dobëti? Notat e lojtarëve në ndeshjen Portugali-Çeki

  Insajderi
  18 June 2024 - 23:42
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Portugalia ka fituar 2-1 ndaj Çekisë në ndeshjen e tyre të parë në Euro 2024, përkatësisht në Grupin F.

  Golat për portugezët i shënuan Robin Hranac (auto-gol), Francisco Conincao, ndërsa për çekët shënoi Provod.

  Portugalia ishte padyshim ekip më i mirë dhe mori notën e përgjithshme 7.11, ndërsa Çekia u vlerësua me 6.64.

  Vitinha ishte lojtari më i mirë i kësaj përballje, duke marrë notën 8.0.

  Në anën tjetër, dështimi ishte Robin Hranca, që u vlerësua me 5.9.

  Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja kombëtareve:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark