×
 • Lajme
 • Hulumtime/Analiza
 • Hulumtime/Analiza

  Kuvendi i Kosovës shpenzon afro 36 mijë për blerjen e laptopëve e kompjuterëve

  Insajderi
  14 June 2024 - 14:17
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kuvendi i Kosovës ka paguar afër 40 mijë euro për blerjen e disa laptopëve dhe kompjuterëve. Sipas specifikave të tenderit, Kuvendi do të furnizohet me 30 kompjuterë dhe 15 laptopë.

  Gazeta Insajderi

  Kuvendi i Kosovës dje me datën 13 qershor 2024 ka dhënë tenderin për “Furnizimin me pajisje të TI’së me kompjuterë dhe Laptopë”.

  Tenderi është i planifikuar të nënshkruhet sot. Operatori ekonomik i cili e ka fituar këtë tender është “Ilir Kosova sh.p.k”.

  Vlera e parashikuar e kontratës kishte qenë 47 mijë euro. Ndërsa tenderi është dhënë me çmimin e përgjithshëm prej 35 mijë e 866.80 euro.

  Në përshkrimin e çmimit janë treguar specifikat dhe sasia e laptopëve dhe kompjuterëve.

  Furnizimi me PC (kompjuterë) 30 copë.

  Si dhe furnizimi me laptopë 15 copë.

  Insajderi.org

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark