×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Roki, shefi i sigurimit të konvikteve- Kush është i dyshuari për plagosjen e dy serbëve?

  Insajderi
  02 March 2023 - 21:12
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Në Qendrën Studentore në Mitorivcën Veriore pak më parë ndodhi një inident, ku për pasojë pas një përleshje mbetën të plagosur dy persona. Viktimat u therën me thikë nga një i dyshuar, që për momentin ndodhet në arrati. 

  Rasti është konfirmuar për Insajderin edhe nga Policia, teksa Sinjalizuesi i Sinjalit nga Veriu ka dhënë detaje për identitetin e të dyshuarit, që është shpallur në kërkim. 

  Sinjali mëson se bëhet fjalë për Marko Jevremovic, i njohur me nofkën Roki, shef i sigurimit të konvikteve, i cili dyshohet se është pjesëtar i strukturave paralele kriminale të Serbisë.

  Gjithçka dyshohet se nisi pas një mosmarrëveshje verbale, me ç’rast i dyshuari theri dy viktimat dhe u largua në një drejtim të panjohur.

  Lajmin e ka konfirmuar edhe Besim Hoti nga Drejtoria e Policisë në Veri, i cili tha se Policia ka nisur hetimet për ndriçimin e rastit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark