13:46 - 11 Shkurt 2016

Këngëtarja Dua Lipa , së fundmi ka publikuar këngën Last Dance të cilën e promovoj në Radio BBC 1.

Kënga Last Dance tashmë ka hyrë në top listën e  40 të këngëve më të dëgjuar për momentin dhe zë vendin e 39.

Këtë e ka konfirmuar vetë këngëtarja në Instagram para pak çastesh përmes një fotot të publikuar nga lista e iTunes.

“Nuk mund ta besoj, Last Dance në listën e Top 40-të të iTunes në Britani të Madhe. Njerëz jeni të pa besueshëm”, ka shkruar Lipa përbri fotos.

iTunes është lista e muzikëve në Iphone, nga kompania “Appel”

duaa