×
 • Lajme
 • Lajme

  Latifi: Nesër mbledhet kryesia e Kuvendit të Kosovës

  Insajderi
  15 February 2016 - 15:14

  Blerim Latifi, këshilltar i kryetarit të Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka konfirmuar për Insajderin se mbledhja e kryesisë së Kuvendit do të mbahet nesër në ora 11.

  Sipas Latifit, në këtë mbledhje do të bëhet caktimi i seancës e parë të kuvendit për këtë vit, në të cilën do të shqyrtohen një mori projektligjesh dhe do të bëhet ratifikimi i disa marrëveshjeve ndërkombëtare të Qeverisë së Kosovës.

  Por, Latifi nuk ka dashur të thotë nëse në këtë mbledhje të kryesisë do të caktohet një seancë ku do të bëhet zgjedhja e presidentit të ri të Kosovës.

  “Përveç asaj çfarë ju thash më lart, nuk mund të komentoj asgjë më shumë,” i ka thënë ai Insajderit.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark