×
 • Lajme
 • Lajme

  Lëvizja Vetëvendosje kërkon lirimin e Dardan Molliqajt

  Insajderi
  18 February 2016 - 08:53

  Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar lirimin e sekretarit, Dardan Molliqaj. Në një deklaratë ka thënë se Molliqaj është arrestuar nga regjimi në largim “për shkak të protestës së djeshme”.

  “Nuk ka dhunë që mund ta ndalë frontin e gjerë shoqëror të rezistencës  që është ngritur kundër këtij regjimi”. Ka thënë VV.

  “Lëvizja Vetëvendosje kërkon lirimin e menjëhershëm të Dardan Molliqajt dhe të të gjithë aktivistëve të tjerë që po mbahen të burgosur për shkak se kanë qenë në ballë të këtij fronti. Deri në lirimin e të gjithë aktivistëve dhe deri në ditën e largimit të këtij regjimi shtypës policor, në Kosovë nuk mund të ketë drejtësi dhe qetësi”.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark