×
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Liverpool ka gjetur një tjetër kandidat nëse dështon Xabi Alonso

  Insajderi
  24 February 2024 - 21:07
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Raportohet se Liverpool ka identifikuar Ruben Amorim si kandidatin që do të zëvendësojë Jurgen Klopp, në rast se Xabi Alonso pranon ofertën e Bayern Munichut.

  Trajneri i Sporting Lisbonës, Ruben Amorim, është përmendur si ‘kandidati më i pëlqyer’ për të zënë vendin e Kloppit sipas The Independent.

  Amorim ka marrë vlerësime të rëndësishme për arritjet e tij me Sportingun, duke ndihmuar klubin të shndërrohet në një ekip mjaft të fuqishëm në Portugali.

  Alonso thuhet se po anon drejt Bayernit dhe potencialisht mund të refuzojë Liverpoolin. Sidoqoftë, klubi mbetet i vendosur në angazhimin e tij për të bërë një zgjedhje vendimtare por të kujdesshme që përputhet me vizionin dhe ambiciet e tyre afatgjata pas përfundimit të epokës së Klopp në verë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark