×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Luftimet Turqi-PKK: 3 turq të vdekur

  Insajderi
  19 February 2016 - 09:00

  Turqia po vazhdon operacionin ndaj kurdëve të cilët vazhdimisht po organizojnë sulme terroriste ndaj ushtarëve dhe policëve turq

  Sipas një njoftimi të Forcave të Armatosura të Turqisë (TSK) gjatë operacionit në Dyarbakir të Turqisë kanë humbur jetën 2 ushtarë dhe një polic, raporton Takvim

  Në ditët e fundit kanë ndodhur disa sulme ndaj ushtrisë turke, me të cilin mbetën të vdekur një numër i konsiderueshëm i njerëzve, raporton Insajderi

  Të dielën në mbrëmje në kryeqytetin e Turqisë ishte sulmuar një autobus i ushtrisë turke, ku gjetën vdekjen 27 ushtarë dhe një civil.

  Gjatë ditës së djeshme, në po të njëjtin vend, në Diyarbakir, pas një sulmi me bombë mbetën të vdekur 6 ushtarë të tjerë./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark