09:00 - 19 Shkurt 2016

Turqia po vazhdon operacionin ndaj kurdëve të cilët vazhdimisht po organizojnë sulme terroriste ndaj ushtarëve dhe policëve turq

Sipas një njoftimi të Forcave të Armatosura të Turqisë (TSK) gjatë operacionit në Dyarbakir të Turqisë kanë humbur jetën 2 ushtarë dhe një polic, raporton Takvim

Në ditët e fundit kanë ndodhur disa sulme ndaj ushtrisë turke, me të cilin mbetën të vdekur një numër i konsiderueshëm i njerëzve, raporton Insajderi

Të dielën në mbrëmje në kryeqytetin e Turqisë ishte sulmuar një autobus i ushtrisë turke, ku gjetën vdekjen 27 ushtarë dhe një civil.

Gjatë ditës së djeshme, në po të njëjtin vend, në Diyarbakir, pas një sulmi me bombë mbetën të vdekur 6 ushtarë të tjerë./Insajderi.com

Tags: