×
 • Lajme
 • Lajme

  Lumezi: Po përmirësohen kushtet e punës së Prokurorisë së Shtetit

  Insajderi
  10 February 2016 - 16:09
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Prokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të objektit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj

  Gjatë kësaj ceremonie, në të cilën morrin pjesë edhe kryeministri Isa Mustafa dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delaëie, Lumezi u shpreh se vazhdimisht po punohet shumë në përmirësimin e kushteve të punës së Prokurorisë së Shtetit.

  “Me ngritjen e këtij objekti dhe me plotësimin e vendeve të lira për prokurorë të rinj, do të krijohen kushte më të mira që PTH në Ferizaj të fillojë t’i përmbushë më fuqishëm përgjegjësitë e veta në luftimin e dukurive negative, me të cilat përballet shteti i Kosovës në rrafshin e sundimit të ligjit, si korrupcioni, terrorizmi, krimi i organizuar dhe shumë vepra tjera penale”, ka thënë Lumezi.

  Ndërkaq, Lumezi ka thënë se pret që Qeveria e Kosovës të angazhohet edhe më shumë në përmirësimin e kushteve për prokurorët.

  “Fakti që deri më tani janë ndërtuar objekte të reja për nevojat e PTH në Prishtinë, Gjilan, Prizren, Pejë, Ferizaj dhe ne ndërtim e sipër është dhe objekti i PTH në Gjakovë, na jep të drejtë për të besuar se pushteti ekzekutiv është duke u angazhuar për përmirësimin e kushteve të punës për Prokurorinë e Shtetit”, ka treguar më tutje Lumezi./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark