×
 • Lajme
 • Lajme

  Mashtruan duke u prezantuar si zyrtare të OJQ-së

  Insajderi
  10 February 2016 - 14:32

  Policia e Kosova ka njoftuar se, dje në Podujevë, ka arrestuar dy femra nën dyshimin se kanë përfituar 35 mijë euro nëpërmjet mashtrimit.

  Ato janë prezantuar si anëtare të një organizate jo-qeveritare e një shteti tjetër dhe i kanë marrë një personi (mashkull) 25 krerë gjedhe. Vlera e tyre, sipas raportit të Policisë, kap shifrën e 35 mijë eurove.

  “Të dyshuarat janë dërguar në mbajtje me urdhër të prokurorit”, thuhet në raportin e Policisë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark