×
 • Lajme
 • Insajderi

  “Matja e forcave” të KFOR-it në tërheqjen e litarit me serbët e Leposaviqit, reagon ambasada e SHBA-së

  Insajderi
  06 June 2023 - 17:23

  Në Komunën e Leposaviqit ushtarët e KFOR-it kanë luajtur sot lojën e tërheqjes së litarit bashkë me serbët lokalë të cilët janë duke protestuar tash e sa ditë para objektit të Komunës.

  Kjo duket se është bërë për të shtensionuar situatën e krijuar prej më shumë se një jave.

  Lidhur me këtë, ka reaguar ambasada e SHBA-së në Serbi, duke thënë se kjo është “lufta e vetme” mes dy palëve, shkruan Gazeta Insajderi.

  “Lufta e vetme mes KFOR-it dhe serbëve në të cilën fitojnë të gjithë. Punë të mbarë djema!”, thuhet në reagimin e ambasadës së SHBA-së në ‘Twitter’. /Insajderi.org/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark