×
 • Lajme
 • Lajme

  Matoshi: Haradinaj nuk lejoi përplasje me SHBA-në

  Insajderi
  07 February 2016 - 16:46
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Për analistin Halil Matoshi, vendimi i Ramush Haradinaj që të shkoj në takimin e thirrur nga presidentja Atifete Jahjaga, së bashku me liderët e pozitës, duke injoruar kështu dy partitë opozitare, NISMA dhe VV, është normale dhe e pritshme.

  Ai ka thënë që kjo nuk është ndonjë tradhti që Haradinaj po ia bënë opozitës.

  “Nuk më pëlqen termi tradhti porse, mendoj se ka dallime konceptuale mes AAK-së së Haradinajt dhe VV-së së Kurtit dhe NISMA-s së Limajt”, ka thënë Matoshi, për Insajderi.com.

  Sipas tij, vendimi i Haradinajt për t’iu përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentes lidhet me atë çfarë ka ndodhur para 16 vitesh.

  “Haradinaj është luftëtar dhe ai e di më së miri se si është bërë lufta për Kosovën dhe si është liruar ajo. Pra Ramush Haradinaj nuk lejon përplasje me ShBA-të dhe me Perëndimin dhe së dyti, ai nuk e dëshiron përplasjen e shoqërisë kosovare, përndryshe lufta e tij dhe e familjes së tij nuk do të kishte kuptim”, ka thënë Matoshi.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark