×
 • Sport
 • Euro 2024

  Mbappe duhej të ndërronte maskën, tani ulur në stol pret rastin ndaj Holandës

  Insajderi
  21 June 2024 - 21:37
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Futbollisti më i mirë francez Kylian Mbappe e ka nisur nga bankina në ndeshjen kundër Holandës për shkak të një dëmtimi në hundë që pësoi në ndeshjen e parë të grupit kundër Austrisë.

  Mbappe duhet të mbajë maskë për shkak të thyerjes së hundës. Ekipi i tij mjekësor përgatiti një maskë speciale për të, e cila ishte në ngjyrat e flamurit francez – blu, e bardhë dhe e kuqe.

  Ai në maskë kishte edhe numrin 10. Megjithatë, ai nuk lejohet të performojë në të sepse rregullat e diktojnë që maska ​​duhet të jetë njëngjyrëshe.

  Tifozët francezë po mbështesin sulmuesin e tyre me disa prej tyre duke vënë maska në ndeshjen e sotme.

  Mbappe është ulur në stol dhe në varësi se si shkon ndeshja, Didier Deschamps, do të vendos nëse do të inkuadrohet apo jo.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark