×
 • Lajme
 • Lajme

  Mbrojtësit e parkut nuk lejojnë politizimin e protestës

  Insajderi
  06 March 2016 - 20:49
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e pati thënë në një intervistë në “Opinion” së opozita qëndron mbrapa çdo proteste në vend, qoftë dhe asaj të shoqërisë civile.

  Por duket se protesta e sotme, pavarësisht “mbështetjes “ së demokratëve, nuk ka pasur qëllim të politizojnë kauzën e tyre. Deputetët e Partisë Demokratike, Flamur Noka dhe Arben Ristani shkuan në Komisariatin Nr. 1 të Policisë së Tiranës.

  Protestuesit i pritën me kritika deputetët, duke u bërë të qartë se nuk duan ta politizojnë kauzën e tyre. Ndërkohë, deputetët janë shprehur se janë aty për aktivistët e PD-së të cilët gjenden të shoqëruar në Polici. Dy deputetët e PD-së pasi kanë qëndruar disa minuta brenda Komisariatit të Policisë janë larguar prej aty.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark